Мъж, който живеел в пещера на брега на морето, е бил изселен от импровизирания си дом в който бил 12 години, след като общината открила необичайното му убежище.
Мъжът се е настанил в пещера около нос Барбария, разположен на остров Форментера – най-малкият от Балеарските острови.
В продължение на 12 години той е превърнал мястото в свой постоянен дом, като е въвел редица основни удобства, като маса, направена от стар сандък, и две легла, включително едно, състоящо се от матрак, преметнат през два хамака.

Той дори си е направил душ (в известен смисъл) от окачена кофа, а няколко мрежи против комари му осигуряват защита от природата.
Съветът на остров Форментера обаче сложил край на начина му на живот като Робинзон Крузо, след като открил пещерата пълна с боклуци.
След като получил информация, че в пещерата близо до фара на Кап де Барбария живее мъж, служител от Регионалното министерство на територията слязъл заедно с полицаи, за да се увери лично.

След това от Министерството на управлението на околната среда съобщили на мъжа, че е нарушил правилото за незаконно къмпингуване, и го принудили да напусне пещерата.
Пещерният обитател казал, че живее там от 12 години, а местният вестник Diario de Ibiza твърди, че домът е „напълно оборудван за живеене“.
Департаментът за управление на околната среда му даде срок от няколко дни да изнесе вещите си от пещерата, като също така му нареди да я почисти.
В Обединеното кралство на един лондонски наемодател наскоро беше забранено да отдава жилища под наем през следващите пет години, след като натъпкал 40 наематели в къща с четири спални – включително един човек, който живеел в импровизирана барака в имота.
Джейдипкумар Рамешчандра Валанд получи първата в историята на Съвета на Брент заповед за забрана на нелоялен наемодател, след като експлоатирал уязвими наематели.
Валанд е един от четиримата наемодатели, признати за виновни за това, че са прибрали 360 000 лири, като са отдали под наем жилище с четири легла в Napier Road, Уембли, на не по-малко от 40 наематели през 2018 г.
Служителите по изпълнението са шокирани, когато откриват, че един от наемателите е живял в наклонена барака, направена от палети и брезент, без осветление и отопление.
Съветникът Мохамед Бът, лидер на Съвета на Брент, заяви: „Това е първата забрана, която издаваме, откакто през април 2018 г. Брент получи правомощия да забранява серийни некоректни наемодатели съгласно Закона за жилищното настаняване и планирането от 2016 г. Ако Джейдипкумар Валанд наруши петгодишната си забрана, той ще бъде осъден на лишаване от свобода.“
Бът добави: „Съветът на Брент провежда политика на нулева толерантност към нелоялни наемодатели като този и ще използваме всичко, което е в нашите правомощия, за да им потърсим сметка, за да защитим нашите уязвими жители.
„Новата схема за селективно лицензиране, която въведохме на 1 август, е част от ангажимента ни да защитаваме правата на наемателите и да осигурим достоен стандарт на живот за всички жители. Наемодателите, които отдават под наем имоти в Долис Хил, Харлесдън и Кенсал Грийн и Уилсдън Грийн, вече са задължени по закон да притежават лиценз за собственост.“
