Руският президент Владимир Путин нареди силите за възпиране на страната, които включват ядрени оръжия, да бъдат приведени в състояние на повишена готовност.
„Високопоставени представители на водещи страни от НАТО си позволиха да правят агресивни коментари по адрес на нашата страна, затова нареждам на министъра на отбраната и на началника на Генералния щаб [на въоръжените сили на РФ] да приведат в бойна готовност силите за възпиране на руската армия“, заяви Путин на предавана по телевизията среща с министъра на отбраната Сергей Шойгу и началника на Генералния щаб на руските въоръжени сили Валерий Герасимов.
„Да, господине“, отговори Шойгу.
Руският президент също така заяви, че санкциите, наложени на Русия, са незаконни.
Според държавната информационна агенция РИА Новости, която се позовава на руското министерство на отбраната, стратегическите сили „са предназначени за възпиране на агресия срещу Русия и нейните съюзници, както и за разгромяване на агресора (нанасяне на поражение върху него), включително във война с използване на ядрено оръжие“.
Източник: РИА Новости Си Ен Ен
